10.8 C
Brno
Pátek, 1 března, 2024

Doprajte si superpotraviny. Budete zdravší, energickejší a spokojnejší

V posledných rokoch môžeme často počuť o superpotravinách. Čítame o nich, hovorí sa o nich v televízii, počujem o nich hovoriť odborníkmi na výživovú problematiku a zdravie v rádiu. O aké potraviny sa vlastne jedná, čím si nás podmanili a prečo ich dodávať telu pokiaľ možno pravidelne a často?

Superpotravina pre zdravie každého z nás

Označenie superpotraviny získali výživovo bohaté potraviny, v ktorých nájdeme mnoho minerálov, vitamínov a iných zdraviu prospešných zložiek, ktoré pomáhajú ako nášmu zdraviu, tak k ochrane pred chorobami. Spravidla ide o potraviny, u ktorých sa zistilo, že nám pomáhajú ako prevencia pred srdcovými chorobami, pred rakovinou, pred Alzheimerovou chorobou a ďalšími ochoreniami mozgu nervovej sústavy…

Už pri čítaní týchto informácií mnohí sami uznáme, že takéto potraviny svoj názov superpotraviny nesú právom.

Superpotraviny, ktoré mnohí už poznajú

Do zoznamu superpotravín boli zaradené už mnohé druhy zeleniny, ovocia, semien, orechov… Nájdeme tu napríklad bobule Goji, Arónie, dokonca aj čučoriedky, zelený jačmeň, ľanové semienka…

Ide spravidla o potraviny, ktoré môžu veľmi dobre a chutne doplniť našu bežnú zdravú stravu. Nebolo by dobré jesť len superpotraviny a obmedziť to, čo bežne jeme. Povážte sami, že denne jesť len napr. ovocie, zeleninu a semienka by dlhodobo ani nešlo, pokiaľ chceme zostať zdraví. Avšak pokiaľ jete zdravo a jedlo si posypete superpotravinou, pripravíte si z nej tepelne neopracovaný šalát, alebo nápoj a podobne, to bude ten správny návod, ako ju užívať.

Do superpotravín spadajú aj bežné dostupné potraviny, ako napr. brokolica, cesnak, červená repa, mandle, vajíčka, zelený čaj, jablká, slávna kurkuma, ktorej stačí do jedla pridať štipku a ďalšie.

Kúpiť si môžete aj namiešané zmesi zo superpotravín, ako napr. Supergreens, vďaka ktorým si doprajete pohár plný zdravia rýchlo, jednoducho a kdekoľvek.

Investujte do poznávania superpotravín a kúpte si ich. Nebudete ľutovať.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality