10.8 C
Brno
Pátek, 1 března, 2024

Cenzurovaný Stanley Cup: Zmizlo z neho meno kouča obvineného zo sexuálneho napadnutia

Na Stanleyovom pohári bolo zaretušované meno trénera Brada Aldricha, ktorý v roku 2010 počas víťazného ťaženia hokejistov Chicaga sexuálne napadol jedného z hráčov. Podľa televíznej stanice TSN sa tak stalo cez víkend, kedy boli na slávnu trofej vyryté mená tohtoročných šampiónov z Tampy Bay.

O zaretušovanie mena Aldricha, ktorý bol pred jedenástimi rokmi v Chicagu videokoučom, požiadal minulý týždeň predstaviteľa hokejovej Siene slávy majiteľ Blackhawks Rocky Wirtz. V liste uviedol, že Aldrich si kvôli svojmu správaniu nezaslúži na trofeji byť. Uznal, že tím urobil pred jedenástimi rokmi chybu, keď tam jeho meno nechal vyryť.

Zástupcovia Siene slávy síce nemôžu zo Stanley Cupu žiadne meno odstrániť, prekryli ho však radom X.

Wirtzova žiadosť bola ďalším pokusom Blackhawks o napravenie reputácie po tom, čo podľa záverov nezávislého vyšetrovania nezareagoval klub v roku 2010 dostatočne rýchlo a dôrazne na sťažnosť hráča Kylea Beacha, že ho Aldrich sexuálne napadol.

V reakcii na škandál v minulých dňoch rezignovali v Blackhawks na funkcie generálny manažér Stan Bowman a viceprezident pre hokejové záležitosti Al MacIsaac. Po schôdzke s komisionárom NHL Garym Bettmanom odstúpil v súvislosti s aférou z pozície trénera tímu Florida Panthers aj vtedajší kouč Chicaga Joel Quenneville.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality