2.6 C
Brno
Pondělí, 27 března, 2023

Ako si vybrať garážovú bránu? 

Rozmýšľate nad novou garážovou bránou? Existuje niekoľko typov – môžu sa zasúvať popri bočnej stene alebo sa otvárať ako klasické krídlové dvere. Poradíme vám, ako si vybrať tú najlepšiu.  

Garážová brána by mala spĺňať určité kritériá – funkčnosť, spoľahlivosť a bezpečnosť. Okrem auta si v nej schovávate náradie, záhradnú techniku či iné drahé veci. Všetky moderné typy segmentových garážových brán od overených výrobcov ponúkajú primeranú úroveň ochrany proti vlámaniu. 

V prípade pokusu o násilné zdvihnutie sa dvere automaticky zablokujú, aby sa zabránilo vstupu do garáže. Systém zamykania dverí je mechanický, takže bude fungovať aj v prípade výpadku prúdu.

Vlastnosti garážovej brány

Garážová brána by mala aj čo-to vydržať, resp. odolať každodennej manipulácii. No a okrem praktickosti, funkčnosti a bezpečnosti je tu aj vizuálna stránka. Farba a rôzne dizajnové doplnky v podobe okien alebo chrómových doplnkov príjemne osviežia dizajn. Samozrejme, vzhľad garážovej brány by ste mali prispôsobiť zvyšku domu. 

Materiál musí byť odolný a trvácny. Moderné garážové brány sú väčšinou vyrobené zo žiarovo pozinkovaného plechu. Ide o najbežnejší materiál – môžete ho dodatočne opracovať, natrieť alebo potiahnuť fóliami v imitácii rôznych prírodných materiálov. Na izoláciu sa väčšinou používa polyuretánová pena, ktorá sa plní pod tlakom. Výplň tak zostáva elastická a odolná voči rôznym poveternostným podmienkam. 

Drevo sa na výrobu garážových brán používa len zriedka, pretože jeho údržba je náročnejšia. Drevo nie je dostatočne odolné voči poveternostným vplyvom. Hliník a PVC sú pre garážové brány bežnejšie, pretože sú odolnejšie, trvácnejšie a ľahko sa udržiavajú. 

zdroj: https://www.ekoprofil.sk/garazove-brany/sekcne-garazove-brany/ 

Typy garážových brán podľa spôsobu otvárania 

Dvojkrídlová garážová brána

Dvojkrídlová garážová brána je klasika – pôsobí veľmi tradične a hodí sa do klasických stavieb. Ide o jednoduchý systém, ktorý funguje na princípe krídlových dverí. Môže byť vybavený aj elektrickým pohonom. 

Táto garážová brána je zložená z dvoch krídel, ktoré sa otvárajú smerom von a sú zavesené na pántoch. Aj keď ide o tradičný typ garážovej brány, nemôžeme nespomenúť, že súčasné dvojkrídlové brány majú inovatívny dizajn a vyrábajú sa z  kvalitnejších materiálov. 

Sekčná garážová brána 

Sekčná garážová brána pozostáva z vodorovných sekcií, ktoré sa pri otváraní (pomocou pružín a vodiacich pásov) zasúvajú pod strop. Tento typ patrí medzi najobľúbenejšie – na otváranie potrebuje minimum miesta v garáži, len pod stropom. Výhodou je, že ich môžete zvukovo aj tepelne zaizolovať a tiež vybaviť motorickým pohonom či bezpečnostnými prvkami a doplnkami. 

Tieto brány sú ideálne pre garáže, ktoré nie sú dostatočne vysoké – práve pre mechanizmus, ktorým sa brána zasúva pod strop. Manipulácia a montáž takýchto dverí sú nenáročné a ide o cenovo výhodnú voľbu. Ďalšou výhodou sekčných posuvných garážových brán sú kvalitné materiály, jednoduché ovládanie a dlhá životnosť.

Užitočná informácia: Tieto moderné garážové brány sú obľúbené aj pre komfortné ovládanie na diaľku – ak prší alebo je mráz, nemusíte vystupovať z auta, aby ste otvorili dvere. Stačí len stlačiť gombík na diaľkovom ovládači a vďaka elektrickému pohonu sa garážová brána sa sama otvorí. 

Segmentová bočná posuvná brána

Okrem spôsobu zasúvania pod strop (zdvíhacia brána) je aj segmentová bočná posuvná brána zložená z pohyblivých častí – lamiel rôznych šírok. Oproti zdvíhacej sekčnej bráne sa táto garážová brána líši smerom otvárania. Nedvíha sa, ale posúva sa tesne popri stene budovy. 

zdroj: https://www.ekoprofil.sk/garazove-brany/rolovacie-garazove-brany/ 

Rolovacia garážová brána 

Rolovacia garážová brána sa pri otváraní zroluje do boxu nad otvorom podobne ako rolety na oknách. Takéto typy brán sú vhodné do malých garáží, keďže na otváranie nepotrebujú takmer žiadny priestor. Rolovacie garážové brány pozostávajú z vodorovne umiestnených vyplnených lamiel, väčšinou 10 cm širokých. Rolovanie brány môže byť vonkajšie alebo vnútorné, v závislosti od priestoru a želania zákazníka. Bránu môžete ovládať pomocou pružiny alebo elektro pohonu. 

Plánujete renováciu vašej starej garážovej brány? Kliknite na www.smartsystems.sk a vyberte si novú! 

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality