2.6 C
Brno
Pondělí, 27 března, 2023

Poznáte najlepší kebab v Prešove?

Kebab synonymum pre rýchle, chutné a cenovo dostupné jedlo, ktoré si môžete vziať so sebou. Pomaly grilované jahňacie alebo kuracie mäso s čerstvou zeleninou a smotanovou omáčkou v pita chlebe či placke kúpite takmer v každom meste. Pochádza zo stredného východu a južnej Ázie. Grécka verzia tohto obľúbeného pokrmu sa nazýva Gyros.

Kvalitné kebabárne spoznáte podľa čerstvo nakrájaného mäsa a správne zabalenej placky, z ktorej vám polovica zeleniny nevypadne hneď po prvom zahryznutí. Poďte s nami zistiť, kde nájdete najlepší kebab v centre Prešova.

Nie je kebab ako kebab

V krajinách blízkeho východu existuje nespočetné množstvo rôznych druhov kebabu. V Európe sú rozšírené najmä dve variácie. Döner kebab sa podáva v pita chlebe, ktorý je naplnený mäsom, šalátom a bylinkovou omáčkou. Dürüm kebab u nás voláme aj kebab v placke.

Ak nemáte chuť na pečivo, v ponuke je aj kebab tanier – nakrájané mäso s omáčkou v boxe so sebou alebo servírované na tanieri. Ako prílohu si môžete zvoliť najčastejšie ryžu alebo hranolky. Vo vegánskej verzii mäso nahrádza falafel – tradičné zeleninové guličky.

Kam na najlepší kebab v Prešove?

Victory Kebab na námestí legionárov. Malá prevádzka, v ktorej dostanete výborný kebab. Ak práve nemáte chuť na pečivo ani klasické prílohy, vyskúšajte zdravú verziu v podobe kebab šalátu.

Istanbul Kebab na Hlavnej ponúka okrem overenej klasiky aj u nás menej známe kombinácie. Môžete skúsiť kebab so syrom feta či ananásom alebo pizzu s kebab mäsom. V ponuke nájdete aj tradičné turecké pide.

zdroj: freepik.com 

Turkish Kebab Prešov je útulný menší podnik v centre na Floriánovej. Ako jediný z našej trojice je otvorený aj v nedeľu. Svoj obľúbený kebab v placke alebo chlebe si tu môžete teda vychutnať počas celého týždňa.

Nechce sa vám chodiť do mesta? Využite overenú donášku. Kliknite na www.foodpanda.sk a objednajte si pravý turecký kebab z pohodlia domova. 

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality