10.8 C
Brno
Pátek, 1 března, 2024

Ako si svojpomocne postaviť terasu snov?

Máte možnosť postaviť si terasu snov? Tak na čo čakáte? Hor sa do toho! Nuž, ale určite nie bezhlavo. Všetko si je potrebné dôkladne premyslieť. To, ako bude vaša terasa vyzerať, čo budete potrebovať na jej montáž a ako si na nej spríjemniť atmosféru sa dozviete v tomto článku.

Terasa predstavuje ideálne miesto na odpočinok, prácu či posedenie. Premýšľate nad tým, ako si postaviť svoju terasu snov? S tým vám vieme ľahko poradiť. Najskôr si však povieme niečo o tom, čo by na nej zaručene nemalo chýbať.

Pohodlné sedenie

Bez kvalitného posedenia na terase to jednoducho nepôjde. Vybrať si môžete z klasických stolov a stoličiek, hojdacích kresiel, prípadne špeciálnych sedačiek určených na terasu. Pri výbere sa zamerajte na použitý materiál. Skvelým riešením sú, napríklad, prírodné materiály, ale aj kov či hliník. Dôležitá je najmä odolnosť a dlhá životnosť.

Doplnky na terase

Atmosféru si na terase môžete spríjemniť aj vďaka vonkajšiemu osvetleniu. Ideálne je teplé svetlo v svietidlách a lampách, ktoré by mali byť odolné voči nepriaznivým vonkajším podmienkam. Čoraz viac sa do popredia dostáva LED osvetlenie, ktoré je z hľadiska energie oveľa efektívnejšie ako klasické žiarovky. Nezabúdajte si tiež vopred navrhnúť vhodné rozmiestnenie osvetlenia, tak, aby ste si vytvorili na svojej terase snov dokonalú harmóniu.

Rastliny ako skvelá voľba

Spríjemnite si atmosféru na terase tým, že si tam vysadíte kvety. Nemusia to byť len okrasné rastliny. Výborným riešením sú bylinky, ovocie či zelenina. Všetky druhy, ktoré sa dajú pestovať v kvetináči. Na výber je množstvo rastlín, preto si neváhajte vybrať také, ktoré vám budú vyhovovať aj z hľadiska starostlivosti.

Praktický tip: Nachádza sa vaša terasa oproti terase susedov, prípadne je orientovaná na ulicu? Pravdepodobne by ste v takejto situácii chceli viac súkromia. To si budete vedieť dopriať aj vďaka kvetom. Umiestnite preto kvetináče s vysokými rastlinami priamo pred sedenie. Vyhnete sa tak nežiadúcim pohľadom okoloidúcich či susedov.

Základom je podlaha

Na postavenie svojej terasy snov budete potrebovať hlavne podlahu, teda terasove dosky. Na trhu je však obrovský výber dosiek a zaobstarať si tie správne priamo pre vašu terasu môže byť pomerne náročná úloha. Vždy sa prioritne zamerajte na kvalitu prevedenia, vlastnosti a odolnosť.

Drevené vs. WPC dosky

Drevené dosky sú v rámci terás veľmi obľúbené. Predovšetkým z dôvodu, že dokážu vyčariť veľmi príjemnú atmosféru. Pozitívom je tak určite prírodný vzhľad. Avšak, ak sa nepozeráme len na stránku dizajnu, ale aj na praktické vlastnosti, drevené dosky sa oplatí zaobstarať aj vďaka tom, že majú nízku tepelnú vodivosť. To znamená, že počas horúcich dní sa podlaha nerozpáli a počas tých chladnejších si zase udržuje teplo. Nevýhodou pri drevených doskách môže byť nutnosť pravidelnej údržby a renovácie.

WPC dosky vynikajú vysokou odolnosťou voči vode, UV žiareniu či hnilobe. Majú dlhú životnosť a kvalitné spracovanie. Dokonca, niektoré WPC dosky sú odporúčané aj z toho dôvodu, že majú protišmykový povrch a nevyžadujú si žiadnu špeciálnu starostlivosť, ktorá by súvisela, napríklad, s nátermi. Nevýhodou je, že terasové dosky plastové sa počas leta na slnku dokáže veľmi rozpáliť.

Dosky od overených predajcov

Keď sa rozhodnete postaviť si terasu snov a začnete podlahou, pravdepodobne budete premýšľať nad tým, kde si terasové dosky zaobstaráte. V tomto prípade vám odporúčame nakupovať od overených dodávateľov z Poľska. Kvalita je rovnaká ako u predajcov na Slovensku, no výrazný rozdiel je v cene. V Poľsku totiž zaplatíte za rovnaký tovar výrazne menej. Jedným z najznámejších predajcov kvalitného poľského tovaru na Slovensku je obchod www.kupsito.sk, ktorý sa venuje predaju poľských produktov viac ako 8 rokov a v ponuke má tisíce produktov od overených dodávateľov.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality