1.7 C
Brno
Sobota, 4 února, 2023

Do aukcie idú tri modely Rolls-Royce, ktoré vlastnil Karl Lagerfeld. Jedným z nich je aj kabriolet Phantom Drophead

Karl Lagerfeld patril medzi najznámejších a najuznávanejších módnych návrhárov sveta. Z tohto sveta bohužiaľ v roku 2019 odišiel, ale zostal po ňom obrovský majetok. Ten sa teraz bude dražiť v aukčnom dome Sotheby’s. Tromi položkami budú aj jeho tri vozidlá Rolls-Royce.

Módny návrhár Karl Lagerfeld zomrel v roku 2019 v Paríži vo veku 85 rokov na rakovinu pankreasu. Ako osoba bol ale naozaj zaujímavý, pretože podľa magazínu idnes.cz obdivoval pornohercov, nemal rád deti, ale naopak miloval svoju mačku Choupette, s ktorou as Opelom Corsa v roku 2014 nafotil kalendár. A práve svojej mačke odkázal aj časť svojho majetku, ktorý sa odhadoval asi na 4,5 miliardy korún.

Do aukcie pôjde cez 1000 predmetov, ktoré Karlovi Lagerfeldovi patrili. Ide napríklad o päť nehnuteľností vo Francúzsku, luxusný nábytok, autá, ale aj veľké množstvo ďalších predmetov. V rámci áut to bude hneď trojica modelov Rolls-Royce: luxusný Rolls-Royce Phantom z roku 2018, Rolls-Royce Cullinan z roku 2019 a kabriolet Rolls-Royce Phantom Drophead, o ktorom riaditeľ predaja aukčnej siene Pierre Mothes vyhlásil, že to návrhárov najobľúbenejší automobil.

Prečítajte si tiež: Rolls-Royce bojuje s hlukom. Jeho prvý elektromobil bude možno hlučnejší ako modely so spaľovacím motorom
Auto má najazdených iba 10 649 kilometrov a je v stave nového auta. Aukčná sieň Sotheby’s očakáva, že by sa tento luxusný kabriolet mohol predať za cenu medzi 9 a 10 miliónmi korún. V karte auta, ktorú nájdete tu, sa však píše, že na vozidle je potrebné vykonať servisnú prehliadku. K autu sú francúzske doklady s návrhárovým menom.

Ďalším modelom je nová generácia Phantomu. Jeho kartu si môžete pozrieť tu. Ide o automobil, vyrobený v roku 2018 a najazdené má ešte menej. Na počítadle kilometrov svieti len niečo málo cez dvetisíc dvesto kilometrov. Kupec k autu opäť dostane francúzske doklady s Lagerfeldovým menom a musí počítať s tým, že auto potrebuje servis. Odhadovaná predajná cena je približne 7,6 až 8,9 milióna korún.

A nakoniec je to ešte historicky prvý zvýšený model značky Rolls-Royce Cullinan, ktorého karta je k nahliadnutiu tu. S týmto autom sa jazdilo asi najviac, pretože na počítadle svieti necelých sedem a pol tisíc kilometrov. A aj na tomto aute je potrebné vykonať servisnú prehliadku. Odhadovaná predajná cena je v tomto prípade rovnaká ako pri predchádzajúcom modeli Phantom.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality