1.7 C
Brno
Sobota, 4 února, 2023

Kam vyraziť na víkendový pobyt? Určite si oddýchnete v kúpeľoch

Padla na vás únava z dištančnej výučby vašich detí, práce na home office a z koronavírusovej pandémie? Možno by to chcelo využiť to, že máte potomkov na letnom tábore a vyraziť na wellness pobyt do kúpeľov. Čo všetko sa vám ponúka?

Relaxácia v kúpeľoch

Kúpele patria odjakživa k miestam odpočinku, kde človek naberá novú silu. Pomáha mu k tomu kúpeľné prostredie, liečebné procedúry a prechádzky. Moderné kúpeľníctvo ľuďom ponúka možnosť aj víkendových wellness pobytov, ktoré sú ideálnym rozptýlením bežného života naplneného prácou a starosťou o rodinu. Kúpeľných miest, kam je možné odísť, sa v tuzemsku nachádza celý rad. Poďme sa pozrieť aspoň na niektoré.

Jánske Lázně a Krkonoše

Neďaleko Pece pod Sněžkou sa nachádzajú kúpele Janské Lázně, ktoré si získali svetovú známosť v liečbe detskej obrny. Dodnes do nich jazdia ľudia za pokojom a liečebnými pobytmi na čerstvom horskom vzduchu. Mesto patrí aj medzi významné krkonošské turistické strediská. Lanovkou sa dostanete až na Čiernu horu a potom je možné pokračovať pešo túrou po hrebeňoch. Príjemné kúpeľné prostredie je ideálne na rodinnú dovolenku.

Treboň nie sú len rybníky

Južné Čechy sú vítaným cieľom turistov, ktorí majú radi cyklistiku a pešie túry. Kúpele Třeboň ponúkajú ubytovanie pre toho, kto si chce užiť pokoj a nabrať novú energiu. Historické centrum mesta spoločne s treboňským zámkom a neďalekým rybníkom Svet pozýva na prechádzky. Zaujímavá je aj ponuka miestnych reštaurácií. Určite si nenechajte ujsť pokrmy z třeboňského kapra.

Kúpele Luhačovice

V chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty ležia v údolí skryté Kúpele Luhačovice. Ich ľúbivá architektúra, príjemná kolonáda a hneď niekoľko liečebných prameňov lákajú návštevníkov zo všetkých kútov republiky. Liečia sa tu však aj pacienti zo zahraničia. Príjemnou prechádzkou je návšteva blízkej priehradnej nádrže v Pozloviciach.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality