2.6 C
Brno
Pondělí, 27 března, 2023

Nie je sprcha ako sprcha

Rozhodli ste sa zrekonštruovať kúpeľňu a chcete si tam dať sprchový kút? Ak ste si už vybrali konkrétny sprchový kút aj s vaničkou prišiel čas vybrať si správnu sprchu a sprchovú batériu. Rozdielov medzi nimi je dosť a ak chcete aby vám dobre slúžila nepodceňujte jej výber.

Typy sprchových batérií

V prvom rade si rozmyslite, či chcete investovať do sprchového setu alebo si zakúpite zvlášť sprchovú batériu, sprchovú hadicu a hlavicu. Výhodnejšou voľbou sú sprchové sety, kde máte všetko. Obsahujú ako batériu, hadicu, sprchovú hlavu a často aj menšiu ručnú sprchu.

Pri výbere sa zamerajte nie len na dizajn sprchy ale aj na batériu. Sprchové batérie nájdete na trhu v troch prevedeniach.

  • Kohútikové batérie – sú vhodné do kúpeľní, ktoré sú zariadené v retro štýle. Sú síce drahšie ale celkovo dotvoria dizajn kúpeľne do dokonalosti.
  • Pákové batérie – moderný typ, ktorý sa ľahko ovláda. Teplotu vody si s touto batériou ľahko namiešate.
  • Termostatické batérie – ideálny typ batérií pre rodiny s deťmi ale aj ľudí, ktorí nechcú strácať čas nastavením teploty vody. Na tejto batérii si nastavíte teplotu vody aká má z nej vytekať. Batéria sama namieša vodu s požadovanou teplotou a vy sa môžete pohodlne osprchovať.

Vďaka termostatickým sprchovým batériám sa nestane, že si malé deti náhodou pustia príliš teplú alebo studenú vodu. Zároveň sa vyhnete problémom s teplotou vody pri sprchovaní ak niekto pustí vodu v kuchyni alebo spláchne WC (majitelia chatiek to dobre poznajú).

Sprchový set alebo batéria

Sprchovú batériu si môžete zakúpiť aj osobitne. Nemusíte si zaobstarať celý sprchový set aby ste mohli vymeniť kohútikovú batériu za termostatickú a pod. Medzi batériami Sapho nájdete presne ten typ batérie, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať. Od štýlových kohútikových cez moderné pákové až po elegantné termostatické batérie. Z bohatej ponuky si môžete vybrať ako kuchynské, umývadlové tak aj vaňové a sprchové batérie.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality