1.7 C
Brno
Sobota, 4 února, 2023

Polohovateľné relaxačné TV kreslo – nový rozmer sledovania televízie

Televízia je už dlhé roky dobrým parťákom pre sledovateľov obľúbených televíznych programov, čo sa týka varenia, súťaží, seriálov, filmov, rozprávok, správ, športu, zábavy a mnohých ďalších možností sledovania TV. Relaxačné polohovateľné kreslo vám poskytne príjemné chvíle plné pohody pri sledovaní televízie, obzvlášť po náročnom pracovnom dni. Alebo sa len tak usaďte, dajte si pohár dobrého vínka a začítajte sa do obľúbenej knihy. Relaxačné kreslo vám pomôže načerpať energiu do ďalších náročných pracovných dní.

Pohodlné relaxačné kreslo na sledovanie TV

Dobré relaxačné TV kreslo by malo mať v prvom rade kvalitné čalúnenie a možnosť polohovania opierky hlavy, chrbtice, prípadne aj výsuvnú podnožku, ktorá sledovanie TV značne spríjemní. Okrem toho, že by malo byť kreslo polohovateľné, malo by mať čo najmasívnejšie polstrovanie. Súčasným trendom sú komfortné a praktické kreslá pre všetky generácie bez ohľadu na to, na čo slúžia. Či ide o odpočinok, relaxáciu, čítanie kníh, sledovanie TV – masážne a relaxačné kreslá majú mnoho funkcií, ktoré budú blahodárne pôsobiť na vaše telo. Na výber máte klasické čalúnené kreslá, hojdacie kreslá, ušiaky, leňošky aj polohovateľné kreslo, ktoré sa hodí naozaj do každej miestnosti vo vašej domácnosti. Je len a len na vás, či si vyberiete klasiku, retro, patchwork, luxusný, alebo moderný štýl. Ak chcete pri nákupe kresla ušetriť, využite nákup s cashback portálom Tipli. Na výber máte z takmer 1400 obchodov, na ktoré sa dostanete preklikom z Tipli sk a odmena vás určite neminie.

Relaxačné kreslo  na sledovanie televízie a oddych

Obľúbené mechanické relaxačné kreslo s podnožkou ponúka polohovanie nožnej i hlavovej časti opierky. Polohovanie sa vykonáva pomocou páčky a váhou vlastného tela. Takéto kreslo je veľmi pohodlné na sedenie i odpočinok a hodí sa aj do obývačky ako TV kreslo. Nie je však vhodné pre staršie osoby a tiež osoby s pohybovým handicapom, pretože na jeho ovládanie je potrebné vyvinúť pomerne veľkú silu. Široký výber pohodlných relaxačných kresiel v rôznych cenových reláciách nájdete v predajniach Asko nábytok. Najlacnejšie kreslá v Asko nábytku sú závesné, medzi najdrahšie patrí kožené polohovateľné relaxačné kreslo. 

Typy kresiel

Kreslo nemusí byť len súčasťou sedacej súpravy v obývačke. V moderných domácnostiach sa ujalo závesné alebo masážne kreslo a môžete si ho užiť aj v záhrade alebo na terase. Kreslo by malo byť predovšetkým pohodlné a nenáročné na údržbu. Ak ho plánujete kúpiť, zamerajte sa aj na nosnosť a kvalitu konštrukcie. Ponúkame vám stručný prehľad najbežnejších typov kresiel.

  • Polohovacie kreslo – praktické a pohodlné, nastaviteľné.
  • Rozkladacie kreslo – poslúži aj ako občasné lôžko pre návštevy.
  • Kreslo “ušiak” – tradičný retro kúsok je opäť v kurze.
  • Relaxačné kreslo – určené výhradne na relaxáciu a oddych.
  • Hojdacie kreslo – obľúbené kreslo vhodné do interiéru aj exteriéru.
  • Závesné kreslo – vhodné do interiéru i exteriéru, pre deti aj dospelých.
  • Masážne kreslo – najdrahší typ kresla, cena rastie s počtom množstva funkcií. 
  • Detské kreslo – molitanové pre najmenších, ale aj závesné, prípadne hojdacie.

Ak chcete pôžitok z oddychu pri sledovaní televízie ešte prehĺbiť, kúpte si dekoračné vankúšiky či teplú deku, ktorú v tomto ročnom období určite využijete. Krásne ozdobné vankúše a deky nájdete napríklad v obchode Sinsay. V online prostredí na Sinsay eshope (www.sinsay.com/sk/sk/) je naozaj pestrý a bohatý výber vankúšov a diek v skvelých cenových reláciách.

Parametre relaxačného kresla

Polohovateľné kreslo na sledovanie TV a iné relaxačné aktivity musí spĺňať určité parametre, čo sa týka nosnosti, materiálu a polstrovania. Vo väčšine prípadov majú kreslá nosnosť okolo 100 kg, no tie masívnejšie aj 150 kg. Hmotnosť samotného TV kresla sa pohybuje v rozmedzí od 10 kg až do neuveriteľných 150 kg. Konštrukcia TV kresla môže byť drevená (borovica, smrek, dub, buk) alebo kovová. Medzi menej odolné materiály použité na výrobu kresla patrí drevotrieska, tam treba určite počítať s nižšou nosnosťou. Na výrobu poťahu sa používajú rôzne materiály, čo ovplyvňuje cenu a má vplyv na údržbu. Relaxačné kreslo môže byť kožené, z eko kože, z koženky alebo z nejakého druhu textílie. Medzi najobľúbenejšie polstrovanie patrí PUR pena. Je to kvalitný, pohodlný a cenovo dostupný materiál. Menej kvalitnou alternatívou je molitan alebo textilná drť. 

Kvalitné kreslo už nie je len miesto na sedenie. Je to jedinečný doplnok, ktorý sa môže stať obľúbeným členom domácnosti, pretože prináša pohodlie, relax a radosť.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality