1.7 C
Brno
Sobota, 4 února, 2023

4 veci, ktoré je potrebné urobiť pred nasťahovaním sa do nového domu

Konečne ste našli svoj vysnívaný domov a začínate so sťahovaním.  Prinášame vám   zoznam projektov, ktoré by ste mali riešiť, kým sa doň nasťahujete.

Ošetrenie stien

Pred sťahovaním určite nezabudnite ošetriť steny vášho nového domova. Ak sú na nich staré tapety, odstráňte ich. Ak máte v pláne obložiť vaše steny novou tapetou, určite pred tým vymaľujte. Je vhodné maľovať pred položením podláh.

Výmena podlahy

Všetko vo vašom dome, čo nie je pripevnené k stene, zaberá podlahovú plochu. Ak sa chystáte vymeniť alebo zrekonštruovať existujúcu podlahovú krytinu alebo parkety, určite by ste to mali stihnúť ešte pred nasťahovaním. Každý, koho si na túto prácu najmete, bude vyžadovať, aby boli dotknuté miestnosti prázdne, takže nie je dôvod ich zapĺňať vopred. Aj keď výmenu podláh budete robiť sami, budete musieť presúvať nábytok, čo výrazne predĺži čas potrebný na dokončenie. Nezabudnite si vyberať kvalitné podlahy, ktoré vám vydržia dlhé roky. Do podlahy sa oplatí investovať.

Ťažké prestavby

Existuje množstvo rekonštrukcii domu, ktoré môžete urobiť, keď tam bývate. Ale je tu zopár takých, ktoré by ste mali stihnúť ešte pred nasťahovaním.  Kompletná rekonštrukcia kuchyne môže v mnohých smeroch narušiť každodenný chod domácnosti. Nielenže nebudete môcť pripravovať jedlo, ale tiež nebudete mať žiadny priestor na uskladnenie potravín, najmä ak je potrebné premiestniť alebo vytiahnuť spotrebiče.


Tip: stropné ventilátory, pomocníci do každého domova.


Ďalšou veľkou nevýhodou celkovej rekonštrukcie je kúpeľňa. Ak máte viacero kúpeľní, môže alebo nemusí to byť veľký problém v závislosti od toho, koľko ľudí žije vo vašej domácnosti. Ale ak máte iba jednu kúpeľňu, byť bez nej niekoľko dní alebo týždňov bude utrpením. Dekorovanie kúpeľne, v ktorom vám pomôžu kúpeľňové koberce, zrkadlá a uteráky môžete urobiť po nasťahovaní.

Bezpečnostné  aktualizácie

Nikdy nie je na škodu vymeniť zámky v novom dome alebo zabudovať bezpečnostné prvky ešte pred nasťahovaním. Ak máte malé deti, možno budete chcieť umiestniť detské poistky ešte pred tým, ako sa nasťahujete. Mať bezpečný domov tiež znamená uistiť sa, že viete, kde sú hlavné uzávery elektriny, vody a plynu, ako aj všetky ostatné bezpečnostné prvky. Toto je tiež vhodný čas na zmapovanie plánu núdzových východov.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality