13.3 C
Brno
Pátek, 1 března, 2024

Kovový regál je praktický doplnok, podľa čoho ho vybrať?

Kovové regály sa hodia nielen do skladu. Pomôžu vám usporiadať priestor aj v dielni alebo v garáži. Na čo všetko by ste mali pri ich výbere dbať?

Regál vyberajte podľa veľkosti a nosnosti

Kovové regály sú na celom trhu s regálmi vôbec najpočetnejšie zastúpenou kategóriou výrobkov. Štandardne sa vyrábajú zo surového alebo pozinkovaného oceľového plechu.

Vďaka dostatočne odolnej konštrukcii môže taký regál nájsť uplatnenie v garáži, ale aj v pivnici alebo v špajze. Poslúži aj v archíve, v sklade, v dielni alebo jednoducho na akomkoľvek inom mieste, kde je potrebné uskladniť rôzne doplnky vrátane náradia, konzerv a rôzneho príslušenstva.

Varianty z kovaného železa sú potom určené do interiéru a používajú sa napríklad ako regály na kvety. Po designovej stránke vyzerajú veľmi atraktívne a stanú sa okrem funkčného doplnku aj krásnou ozdobou vášho domova.

Ako vybrať najlepší regál, aby dobre slúžil? Premerať by ste si mali predovšetkým dostupný priestor. Počítajte v ňom aj s rôznymi prekážkami, ako sú radiátory, potrubie, vzduchotechnika či nerovné steny. Tie sú typickým problémom najmä v pivniciach.

S ohľadom na využitie regálu je potrebné dimenzovať aj jeho nosnosť. Tá sa určuje v kilogramoch a ide o údaj na jednu policu. Bežne sa pohybuje v rozmedzí od 50 do 330 kg.

Kov je vysoko odolný materiál

Nosnosť súvisí so šírkou profilu jednotlivých dielov konštrukcie. Čím mohutnejšia bude, tým vyššia záťaž regál znesie. V bežných podmienkach samozrejme nemusíte na tento parameter hľadieť úplne striktne, vysokozáťažové regály sú primárne určené do firemných skladov.

Kovový regál spravidla môžete umiestniť aj von, materiál je dostatočne odolný, aby o niečo náročnejšiemu prostrediu odolal. Vďaka špeciálnej povrchovej úprave kovu nemusia problémy robiť dokonca ani vlhkosť. Výhodou kovových regálov je navyše okrem dlhšej životnosti aj nenáročnosť na údržbu.

Obľúbená je hlavne bezskrutková konštrukcia. Dané je to jednoduchou montážou, ktorá využíva jednoduchý zámkový systém, prostredníctvom ktorého sa spájajú jednotlivé diely.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality