2.6 C
Brno
Pondělí, 27 března, 2023

Ako sa vyznať vo svete pánskych hodiniek

Pánske hodinky, to už dávno nie je len praktický ukazovateľ času. V dnešnej dobe predstavujú štýlový módny doplnok, majú pod palcom váš životný štýl a vedia dokonca suplovať váš mobilný telefón. Strácate sa v širokej ponuke? Poradíme vám, ako si pre seba vybrať tie pravé.

Pre klasikov

Hovoria si „dress watch“. Nadčasový dizajn ich totiž predurčuje k noseniu s elegantným oblekom – vďaka jednoduchým líniám nepôsobia rušivo a nenabúrajú tak vašu formálnu vizáž. Vo svete hodiniek sú jedným z najtradičnejších kúskov a ich kúpou určite nešliapnete vedľa.

Tento typ hodiniek je ako stvorený pre klasikov, ktorí si nepotrpia na modely s množstvom funkcií. Ciferník oblekových hodiniek býva strednej veľkosti, vybavený tým, na čo hodinky slúžili od samých počiatkov – ručičkami na ukazovanie presného času. Remienok zvykne byť vyrobený z kvalitnej kože v univerzálnom čiernom alebo hnedom prevedení.

Napriek oficiálnemu označeniu nie sú oblekové hodinky ani zďaleka určené len k oblekom. Predstavujú univerzálny kúsok, ktorý si, rovnako dobre ako s košeľou a sakom, sadne aj s jednoduchým tričkom a džínsami.

V znamení luxusu

Pánske hodinky z kategórie „luxusné“ sú považované za samostatne fungujúci šperk, ktorý na počkanie podčiarkne váš vycibrený vkus. Hoci je pri výbere určujúci ich design, luxusné hodinky zostávajú stále plne funkčnými ukazovateľmi času.

Tieto nápadité hodinky budú najlepšie vyzerať v spoločnosti elegantnejšieho oblečenia. Jeho jednotlivé kúsky a ďalšie doplnky vyberajte opatrne a s citom – ligotajúci kúsok na vašej ruke totiž môže pôsobiť rovnako výnimočným a vkusným, ako aj gýčovým dojmom.

Pri nákupe vsaďte na overené značky, ako sú Emporio Armani, Festina, Tissot alebo Michael Kors. Tieto, a mnohé iné, nájdete na e-shope Timestore.sk. Pri nákupe vám cenu zníži Timestore zľavový kód – tak neváhajte a vyskúšajte kúsok luxusu na vlastnej koži.

Hodinky pre dobrodruhov

Či už ste vášnivý cestovateľ alebo nadšený turista, outdoorové hodinky by vo vašej výbave rozhodne nemali chýbať. Tieto hodinky nie sú žiadnymi okrasnými ozdobami, ktoré musíte opatrovať ako oko v hlave. Outdoorové mašinky si poradia aj s extrémnymi podmienkami. Ich spevnená konštrukcia odolá nechceným oškretiam a podľa stupňa ich vodotesnosti zvládnu nielen prehánky, ale aj plávanie či potápanie.

Zabudnúť nemôžeme ani na ďalšie užitočné funkcie outdoorových hodiniek. Patrí medzi nich GPS, čo je povinná jazda pre každého dobrodruha, ale dobrým pomocníkom pre túlavé topánky sú aj krokomer, barometer či výškomer. Na e-shope Alza.sk nájdete širokú ponuku kvalitných outdoorových hodiniek. Nezabudnite pritom na Alza zľavový kód, ktorý vám umožní zakúpiť vybraný model za výhodnú cenu.

Smart hodinky

Či ešte tento typ možno označovať slovom „hodinky“, o tom by sa dalo polemizovať. Ukazovateľ času v nich nechýba, čo napokon nechýba ani v mobilných telefónoch – a práve k nim majú moderné modely smart hodiniek najbližšie.

Pri výbere inteligentných hodiniek venujte pozornosť operačnému systému, ktorým sú vybavené a ktorý musí byť kompatibilný s OS na vašom mobile. Po zosynchronizovaní sú smart hodinky pripravené zobrazovať notifikácie, prijímať telefónne hovory, poradia si tiež s bezkontaktnými platbami. Nechýbajú ani mnohé z funkcií, ktorými disponujú ich outdooroví súrodenci.

Smart hodinky dokážu bez problémov monitorovať aj váš zdravotný stav, vrátane merania srdcového tepu, tlaku a okysličenia krvi. Mnohé modely bývajú vodotesné, pri výrobe sa najčastejšie používa buď odolný keramický materiál, alebo silikón. Jeho nízku váhu oceníte predovšetkým pri športe.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality