1.4 C
Brno
Sobota, 4 února, 2023

Aký je najteplejší podlahový materiál?

Zobudiť sa a chodiť naboso po mrazivej podlahe môže byť veľmi nepríjemné. Rôzne podlahové materiály môžu byť pod nohami buď teplé alebo studené a môžu pomôcť vykurovať dom. Ak chcete mať teplú podlahu za každých okolností, môžete si zvoliť podlahové kúrenie. Zlou správou je, že podlahové kúrenie nie je pre mnohých majiteľov domov dostupnou voľbou, pretože je drahé a komplikované. Tu je pohľad na niektoré z najteplejších podlahových materiálov.

Koberce

Hoci koberec nie je vhodný do každej miestnosti, je pravdepodobne najteplejším typom podlahy. Koberce sa dodávajú v rôznych kvalitách a štýloch, od základných a tenkých až po hrubé a plyšové, v závislosti od rozpočtu, ktorý máte. Ak chcete zvýšiť príťažlivosť pod nohami a pomôcť pri izolácii domu, zvážte podložku alebo výplň pod koberec.

Masívne a konštruované drevené podlahy

Skutočné drevené podlahy vedú teplo a pomáhajú mu rýchlejšie sa pohybovať po celom dome. Podlaha z tvrdého dreva je teplá na chôdzu a tiež pomáha znižovať náklady na energiu. Masívne a opracované drevo je vhodné na použitie so systémami podlahového vykurovania.

Laminovaná podlaha

Laminátová podlaha je skvelá na izoláciu a môže byť pod nohami teplá. Vďaka týmto vlastnostiam je laminátová podlaha jednou z najlepších podláh počas zimy. To platí najmä v domácnostiach, kde dochádza k extrémnym teplotným zmenám. Laminátová podlaha je nepriepustná pre suchý vzduch a vlhkosť a nerozťahuje sa ani nezmršťuje pri teplotách horúceho alebo studeného vzduchu. Má tiež pružiaci účinok.

Luxusné vinylové podlahy

Luxusná vinylová podlaha je tiež teplou podlahou a ľahko sa čistí. Vinyl je veľmi štýlový, keď je položený v pásoch, ktoré pripomínajú drevo a dlaždice a niektoré majú textúrovaný povrch. Podobne ako pri kobercoch, aj tu sa pod vinyl zvyčajne pokladá podfilcovaná alebo odpružená penová vrstva.

Korkové podlahy

Korková podlaha je prekvapivo trvanlivá, ekologická podlaha odolná voči vlhkosti a pohodlná na chôdzu, keď je správne utesnená. Nájdete ju aj vo farebnom prevedení. Dodáva sa v kotúčoch a dlaždiciach a jej inštalácia je pomerne jednoduchá.

Každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Najviac vám však zabezpečí teplo koberec alebo kvalitná drevená podlaha.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality