10.8 C
Brno
Pátek, 1 března, 2024

Drahá dovolenka nie je všetko, užite si leto bez astronomických výdavkov


Veľa ľudí má pocit, že bez zájazdu k moru sa leto nepočíta. Samozrejme, kto by nechcel stráviť týždeň ničnerobením na pláži. Ale poznáte to, ceny rastú a peniaze akosi nepribúdajú. Nevyraziť na dovolenku však ešte neznamená mať pokazené jedno z najkrajších období v roku. Aj okolie vášho domova poskytuje množstvo aktivít, ktoré vyplnia vaše voľno častokrát zmysluplnejšie ako ležanie na piesku.

Vyberte sa na výlet do prírody

Na Slovensku máme šťastie, že za peknou prírodou nemusíme chodiť ďaleko. Poriadny výlet sa dá skombinovať aj so stanovaním a chutnou opekačkou. Príjemným bonusom je následné pozorovanie hviezd.

Zorganizujte vlastnú párty

Ako hlavný organizátor budete mať voľnú ruku a môžete vymyslieť vlastný dress code, menu a určiť, aká hudba bude hrať. Správna párty sa nezaobíde bez alkoholu a už pri plánovaní programu vám môže napríklad talianske červené víno dodať nápady.

Spoznajte pamiatky svojho mesta

Bývate v blízkosti významných pamiatok a už to ani neregistrujete? Prejdite sa po najbližšom veľkom meste ako turista. Venujte pozornosť budovám či iným kúskom, ktoré pre vás už zapadli do všednosti okolo. Na oživenie z toho môžete urobiť súťaž o to, kto z vašich priateľov navštívi všetky miesta ako prvý. Za dostatočné dôkazy dostane víťaz stanovenú odmenu.

Choďte k vode

Príjemne sa schladiť dokážete aj v najbližšom jazere. Ak si chcete celý zážitok ozvláštniť, choďte sa kúpať v noci. Takmer zaručene bude celé jazero vaše.

Skúste nový šport

Leto je najvýraznejším obdobím športov. V peknom počasí prestáva platiť väčšina výhovoriek a zároveň chce skoro každý vyzerať v odhaľujúcom oblečení či plavkách k svetu. Ak ste zatiaľ neobjavili nič, čo by vás lákalo hrať pravidelne alebo si chcete rozšíriť obzory, chopte sa príležitosti vyskúšať ďalší šport. Môžete siahnuť po klasike, ako je volejbal či bedminton, ale ponúkajú sa aj netradičnejšie varianty, napríklad slackline alebo kangoo jumps.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality