1.4 C
Brno
Sobota, 4 února, 2023

Ako sa obliecť na výlet na bicykli, aby sa vám išlo dobre a pohodlne?

Cyklistika je obľúbená voľnočasová aktivita, ktorej prepadá čoraz viac ľudí. Je to dané aj ľahkou dostupnosťou novinky medzi bicyklami, ktorou sú elektrobicykle. Vďaka nim si na výlet na bicykli trúfne aj ten, ktorého fyzická kondícia nie je najlepšia. Aké vybavenie na bicykel by nikomu nemalo chýbať?

Batohy na bicykel

Jazda na bicykli je náročná na spotrebovanú energiu, ktorú treba stále dopĺňať. Preto by cyklista mal mať so sebou potrebnú výbavu. Na jej uloženie slúžia batohy na bicykel, ale možno ju pochopiteľne aj schovať v taške na bicykel, ktorá sa upevní na rám, riadidlá alebo zadný nosič. Záleží na tom, čo komu lepšie vyhovuje. Batoh nemusí byť každému príjemný, pretože sa nosí na chrbte a pri šliapaní môže byť na obtiaž.

Dres na bicykel z funkčného materiálu

Bicykle a elektrobicykle vyžadujú tiež vhodné cyklistické oblečenie. Malo by byť vyrobené z funkčného materiálu, ktorý odvádza pot od tela preč. Každý cyklista sa pri šliapaní potí a jazdiť v mokrom tričku je naozaj nepohodlné. Funkčný dres na bicykel je praktickým oblečením. Môže byť cez hlavu aj na rozopínanie av rôznom farebnom prevedení. Na bicykel sa nebojte vziať aj krikľavejšie farby, pretože by ste mali byť hlavne dobre vidieť.

Kraťasy na bicykel

Súčasťou cyklistickej výbavy sú aj kraťasy na bicykel, ktoré sa predávajú aj pohodlnú v rozkroku, vďaka ktorej je jazda na bicykli oveľa príjemnejšia. Obvyklá farba kraťas je čierna, ktorú je možné veľmi dobre kombinovať s akýmkoľvek dresom. Kraťasy bývajú vybavené kapsičkami na drobnosti ak ich základným vlastnostiam patrí najmä priedušnosť, vodeodolnosť aj zvýšená odolnosť voči pretrhnutiu.

Rukavice na bicykel

Aby sa ruka pri riadení z riadidiel nezmäkla, mal by cyklista používať rukavice na bicykel. Chýba ju väčšinou prstová časť, aby bolo ovládanie bicykla jednoduchšie av rukách zostal cit. V chladnom počasí rukavice zároveň chránia pred zimou.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality