1.4 C
Brno
Sobota, 4 února, 2023

Mužská verzus ženská pokožka

Rozdielov medzi mužmi a ženami je veľa a veľa ich nájdeme aj medzi mužskou a ženskou pokožkou. Aj keď sa môže zdať, že ich pokožka je vo výbornom stave nie je tomu tak. Majú s pleťou rovnaké a možno aj väčšie problémy ako ženy a neraz riešia problémy s akné, citlivou alebo podráždenou pleťou.

Rozdiely

Mužská pokožka je iná ako pokožka žien. Predovšetkým za to môže mužský hormón testosterón. Čím viac ho ich organizmus produkuje tým väčšie problémy s pleťou môžu mať.

Hrúbka

  • Pokožka mužov je asi o 20% hrubšia. Obsahuje viac kolagénu a elastínových vlákien vďaka čomu je pevnejšia a silnejšia.

Mazové žľazy

  • Muži majú viac mazových žliaz a tým pádom aj viac pórov. Čierne bodky či akné ich trápi viac ako ženy. Testosterón zvyšuje aktivitu mazových žliaz čo v konečnom výsledku vedie k problémom s mastnou pleťou a zvýšenou tvorbou akné. Na druhú stranu, sú muži vďaka tomu menej náchylný na suchú pleť.

Starnutie

  • Väčšie množstvo kolagénu zabezpečí, že pleť mužov je dlhšie bez vrások než ženská pleť. Prvá vrásky sa u nich objavia neskôr, keď sa už ale začnú vytvárať sú hlbšie a výraznejšie než ženské.

Namáhaná pleť

  • Holenie mužskú pleť výrazne namáha a je príčinou viacerých kožných problémov. Počas života sa muž oholí asi 15 000 krát. Počas holenia sa odstráni horná vrstva kožných buniek a odokryjú sa nové, ešte nezrelé bunky. Takáto pleť je citlivejšia na vonkajšie podnety, náchylnejšia na podráždenia a tvorbu rôznych zápalov.

Na problémy mužskej pleti by ste si mali zaobstarať kozmetické produkty určené pre pánov. Mužská pleť má iné nároky než ženská pleť. Aj keď môžu byť kožné problémy u muža a ženy rovnaké (akné, mastná pleť, citlivá pokožka,…) účinnosť produktov je rozdielna. Zloženie mužskej kozmetiky je prispôsobené nárokom mužskej pleti. Z toho dôvodu krém na čierne bodky pre ženy nebude účinkovať na mužskej pleti a opačne.

Páni, ak máte problém s pleťou obráťte sa po radu pokojne aj na svoju manželku alebo priateľku. Určite ale potajomky nepoužívajte jej kozmetické prípravky.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality