10.8 C
Brno
Pátek, 1 března, 2024

Podľa prieskumu Toyoty si mnoho ľudí myslí, že elektromobily majú aj spaľovací motor

Hovorí sa, že žijeme v dobe elektrickej. Ostatne, vzhľadom na to, že automobilky postupne na trh uvádzajú elektromobily, alebo aspoň výraznejšie elektrifikované modely, niečo na tom určite bude. Napriek tomu, že sa o elektrifikovaných autách hovorí všade, mnoho ľudí si stále myslí, že elektromobily majú aj spaľovacie motory. A že plug-in hybridy je nevyhnutné nabíjať, aby mohli jazdiť. Vyplýva to z prieskumu značky Toyota.

Podľa Toyoty až 66 % opýtaných na otázku, či elektromobil disponuje aj spaľovacím motorom, odpovedalo kladne. A to je pomerne prekvapivé zistenie, predovšetkým po tom, čo 70 % opýtaných tvrdí, že v budúcnosti plánuje kúpu elektromobilu.

Okrem elektromobilov sa automobilka pýtala aj na to, či plug-in hybridné autá musia byť dobíjané, aby jazdili. Aj v tomto prípade prevládla odpoveď áno, hoci je zlá. Myslí si to 75 % opýtaných. Toyota, a nielen tá, je výsledky trochu zaskočená. Veď elektromobily už sú s nami mnoho rokov, a hybridný Prius už viac ako 20 rokov.

Prieskum jasne ukázal, že elektromobilita je pre mnoho ľudí stále veľkou neznámou. Pojmy ako plug-in hybrid alebo mild-hybrid potom španielskou dedinou. Je ale predovšetkým na automobilkách, aby tieto pojmy ľuďom bližšie predstavili. Ostatne, Toyota to má tomto prieskume v pláne. Mimochodom, podobný prieskum bol vykonaný v roku 2019 a odpovede boli úplne totožné.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality