1.7 C
Brno
Sobota, 4 února, 2023

Na bicykel ako profík: Vyberte si správne rukavice

Rukavice na bicykel sú nutnou súčasťou výbavy každého cyklistu. Prečo a ako si vybrať tie správne v pánskom prevedení?

Základné delenie rukavíc: s prstami a bez nich

Cyklistické rukavice bývajú mnohými športovcami prehliadané. Pritom by nimi mali byť vybavení ako rekreační cyklisti, tak aj tí, ktorí to so svojim bicyklom myslia „vážne“.

Rukavice na bicykel jazdu spríjemňujú, bránia podklzovaniu pri úchope riadidiel. Navyše chráni proti odreninám, otlakom, mozoľom a pľuzgierom, ktoré môžu časom z riadidiel vzniknúť. Úplne nevyhnutnou ochranou sa potom stávajú v prípade pádu, kedy si môžete ruky ľahko odrieť.

Rukavice rovnako napomáhajú lepšie zvládať nepriazeň počasia, či už kvôli horúčave, zime alebo dažďu. Čím sa dostávame k základnému deleniu cyklistických rukavíc. Najjednoduchšie rozlíšenie prevedenia jednotlivých modelov je na rukavice krátke a dlhé. Inak sa tiež niekedy nazývajú prstové a bezprstové podľa toho, že kratšia verzia je skrátená na jednotlivých prstoch.

V dlhých rukaviciach vám logicky bude viac teplo, tiež sa ľahšie nasadzujú a poskytujú možnosť lepšej manipulácie. Krátku verziu využijete v teplejšom počasí. Sú komfortné a vďaka pútkam ich ľahko zložíte.

Ďalšie parametre výberu

Okrem toho si možno zaobstarať zateplenú verziu, ktorá je samozrejme do studeného počasia oveľa vhodnejšia. Nezateplené rukavice sú priedušné, v lete sa vám teda ruky nebudú potiť, hoci sa vám môžu zdať pre teplejšie mesiace akékoľvek rukavice skôr na škodu.

V dlaňovej časti môžu byť ďalej opatrené gélovou alebo penovou výstelkou. Platí, že vyššia vrstva polstrovania sa jednoznačne postará o komfortné nosenie. Na druhú stranu ale má vplyv na pevnosť úchopu, strácate citlivosť aj pevnosť v ruke. Veľmi dôležitá je pri výbere cyklistických rukavíc aj ich veľkosť.

Odvíja sa od dĺžky prostredníka a dlane. Zmerať by sme si pred nákupom rovnako mali obvod dlane a dĺžku palca. Po vyskúšaní by vám rukavice subjektívne mali byť trochu tesnejšie.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality