10.8 C
Brno
Pátek, 1 března, 2024

Aký typ brady sa hodí k vašej tvári?

Tvár vám opäť zarastá a vy sa neviete rozhodnúť, aký zostrih zvoliť tentokrát? Radi by ste bradou trochu obmenili svoj imidž? Vyskúšajte sa oholiť tak, ako to svedčí tvaru vašej tváre. Pripravili sme si pre vás stručného sprievodcu zostrihov, ktoré sú ideálne pre rôzne typy tváre.

Obdĺžniková tvár

Tvár v tvare obdĺžnika pôsobí dlhšie ako ostatné typy. Preto nemá cenu tvár bradou ešte viac predlžovať, takže ak je to možné, nechajte bradu vyrastať vyššie na lícach. Zarastené líca opticky rozšíria vaše čeľuste, vďaka čomu budete pôsobiť rozvážnejšie a pokojnejšie. Vyhnúť by ste sa mali dlhším bradám či zašpicateným spodkom brady.

Oválna tvár

Oválny typ tváre dáva stylingu brady veľmi veľa možností. Kombinuje totiž prvky hranatej aj okrúhlej tváre, vďaka čomu sa jej hodia brady oboch týchto tvarov. Neznamená to však, že máte štýl svojej brady meniť každý týždeň. Nájdite si jedného favorita a toho vyšperkujte do dokonalosti. Za ideál považujeme, keď je brada na čeľustiach zastrihnutá dohranata, s čistou líniou na lícach, na bokoch krátka a zospodu zastrihnutá.

Trojuholníková tvár

Ak je vaša tvár v tvare trojuholníka, odporúčame vám tzv. beardstache. Ide o kombináciu fúzov s krátkou bradou či strniskom. V minulosti išlo o čisto silácky zostrih, dnes je štýlovým doplnkom moderných outfitov. Ak sa rozhodnete pre tento štýl, vyhnite sa príliš hustému porastu na lícach. Opticky totiž rozširuje vaše čeľuste, čo v prípade trojuholníkovej tváre nie je žiaduce.

Okrúhla tvár

Pre okrúhlu tvár sú ideálne zostrihy s ostrými uhlami. Za ideál je považovaný trojuholníkový strih – kratšia brada na lícach a dlhšia smerom k hrudníku. Správnou voľbou môže byť aj „kozia briadka“ skombinovaná s miernym strniskom. Táto kombinácia zvýrazní vaše čeľuste a celú bradu mierne predsadí.

Tvár v tvare srdca

Mohutnejšie lícne kosti a štíhla dolná čeľusť sú pre správny styling brady menšou výzvou. Na rozdiel od ostatných typov tváre, u tohto tvaru je ideálnou cestou udržiavané a dobre živené strnisko. Dodá vám drsnejší a odvážnejší vzhľad, no zároveň opticky nezmenší vašu tvár. K tomu môže naopak dôjsť v prípade, že si necháte bradu narásť, ako napríklad u trojuholníkovej tváre.

Štvorcová tvár

Napriek tomu, že silná hranatá brada je pre mnohých z nás hodná závisti, výber jej zostrihu môže byť problematický. Niektoré zostrihy príliš zvýrazňujú jej prednosti, iné ich zase zahaľujú. Za ideálne riešenie považujeme mierne zaoblenie alebo zašpicatenie brady do trojuholníka. Núka sa tiež už spomínaná „kozia briadka“, ktorá zmierňuje silné a široké čeľuste.

Aký typ tváre mám?

Na to, aby ste správne odhadli zostrih vašej brady, potrebujete poznať tvar vašej tváre. Ak v tom zatiaľ nemáte jasno, pripravili sme si na záver stručného sprievodcu, ktorý vám v odhade pomôže. Oválna tvár je spravidla dlhšia ako šírka lícnych kostí. Čelo býva väčšie ako čeľusť a jej uhol je skôr zaoblený než ostrý. Dĺžka obdĺžnikovej tváre predstavuje jej najväčší rozmer. Čelo, lícne kosti a čeľusť bývajú rovnako široké.

U trojuholníkovej tváre je odhad jednoduchý – čeľusť je trochu širšia ako lícne kosti a tie sú zase širšie ako čelo. Okrúhla tvár má podobnú dĺžku ako je šírka lícnych kostí. Tieto rozmery by mali byť zároveň väčšie ako čeľuste a čelo, ktoré zvyknú byť podobne široké. V prípade štvorcovej tváre by mali byť všetky rozmery podobné. Uhol čeľuste je spravidla viac ostrý ako oblý. Na záver tu máme tvár v tvare srdca, ktorá má špicatú bradu a čelo širšie ako lícne kosti alebo čeľusť.

To, aký zostrih brady sa vám hodí, je vo veľkej miere ovplyvnené tvarom vašej tváre. Účelom zostrihu je vybrať taký styling, ktorý zvýrazní pozitívne stránky vašej tváre a prekryje jej nedokonalosti. Náš sprievodca samozrejme nemusí byť pravidlom. O niečo dôležitejšie ako samotný zostrih, je starostlivosť o bradu. Bez ohľadu na to, aký styling zvolíte, vždy bude vyžadovať istú dávku starostlivosti.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality