13.3 C
Brno
Pátek, 1 března, 2024

Kam vyrazíte tento rok na dovolenku? Vyhrá Írsko, alebo Sicília?

Turistická sezóna je v plnom prúde a kto môže, ten si už určite naplánoval, do ktorých miest sa tento rok pôjde pozrieť. U niekoho vyhráva tuzemsko a iní radi opustia rodnú hrudu a zavítajú do končín, kde ešte nikdy neboli. Ako by sa vám páčilo v Írsku alebo na Sicílii?

Európa je pre turistiku ako stvorená

Môžete si vybrať teplý juh, alebo chladnejší sever a vždy objavíte zaujímavé miesta. Cestovná kancelária Redok pripravuje pre svojich klientov poznávacie aj pobytové zájazdy v celom rade európskych destinácií. A nielen tam, spoločne s ňou sa dá vydať aj do exotiky. Medzi tradičné krajiny, kam českí cestovatelia vyrážajú, patrí Francúzsko, Rakúsko, Španielsko, Grécko a svoje kúzlo, ktoré spočíva v nespútanej prírode, má aj Drakulova Transylvánia v Rumunsku

Do Írska za keltskou minulosťou

Kto má rád skúmanie cudzích krajov, toho určite nadchne poznávací zájazd. Írsko ponúka fascinujúcu prírodu a historické pamiatky, na ktoré je právom hrdé. Nezabudnuteľné sú pobrežné scenérie s rybárskymi osadami, s ktorými sa v tuzemsku nemá našinec možnosť stretnúť. Dovolenka v Írsku 2021 tak môže byť v znamení írskej whisky alebo typického írskeho piva Guinnes, ktoré je možné na cestách po tejto krajine ochutnať. Súčasťou poznávacieho zájazdu je aj návšteva hlavného mesta a jeho pamätihodností.

Na ostrov boha Slnka

Už Homér písal o Sicílii ako ostrove, kde žije Helios, boh Slnka, a Gréci tu stavali svoje chrámy. Poznávací zájazd na Sicílii má východiskový bod v Neapole, odkiaľ sa trajektom turisti preplavia do Palerma. Tunajšia atmosféra je neopakovateľná, pretože sa tu snúbi život starovekých Grékov, Feničanov a Arabov, ktoré ostrov postupne v minulosti kolonizovali, a každý národ tu zanechal svoju hmatateľnú stopu. Dovolenka na Sicílii 2021 bude aj možnosťou, ako sa pozrieť na doteraz činnú sopku Etna, ktorá patrí k najatraktívnejším miestam na ostrove.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality