1.4 C
Brno
Sobota, 4 února, 2023

Suzuki Jimny môžete mať aj ako pick-up. Zaplatíte zaň len ľahko nad pol milióna

Kúpiť si dnes pick-up nie je žiadny vlastne žiadny problém. V ponuke len má množstvo značiek, ale všetky sú veľké. Pokiaľ chcete malý pick-up, budete mať dnes problém. Napriek tomu tu nejaké riešenia sú, napríklad táto prestavba Suzuki Jimny.

Britská spoločnosť Samson Engineering Limited vzala súčasné Suzuki Jimny a upravila ho. Autá pomenovali ako Yomper, čo odkazuje na prezývku britských mariňákov, ktorí museli v roku 1982 vo vojne o Falklandy prekonať pešo drsný terén, aby oslobodili hlavné mesto Port Stanley. V ponuke sú dve varianty: JMV225B Bergan s lakovanou korbou a obyčajnejšie, skôr čisto úžitkové JMV275 Commercial.

Úprava nevznikla len tak, že pôvodné karosérie odrezali celú zadnú časť za prednými sedadlami a navarili korbu. Auto je predtým celé rozobrané, až potom príde k slovu rezanie a zváranie a starostlivé pasovanie. Za prednými sedadlami je teraz novo pevná stena (na prianie s posuvným oknom), podvozok dostal nastaviteľné tlmiče GAZ ao 5 cm vyššiu svetlú výšku, iné silentbloky a iné, dokonca kotúčové brzdy. Nakoniec je iná aj geometria náprav. Samozrejmosťou je stále pohon všetkých štyroch kolies.

Nie sú to praktické pick-upy len tak na pohľad, ale dokážu odviezť až pol tony. Pokiaľ by to nestačilo, zapriahnuť za ne môžete príves s hmotnosťou až 750 kg.

Prečítajte si tiež: Japonský tuner upravil Suzuki Jimny. Inšpiráciou mu bol Land Rover Defender
Kým britská spoločnosť Samson Engineering Limited pick-upy Yomper na báze Suzuki Jimny začala ponúkať, zabralo to tri roky vývoja. Autá už si môžete objednať. Cena verzie Yomper JMV225B Bergan je stanovená v prepočte na približne 510 tisíc korún, pri Yomper JMV275 Commercial je to približne 540 tisíc korún. Obe ceny sú bez dane.

Mimochodom, nie je to prvá prestavba Suzuki Jimny na pick-up. Už pred časom inú predstavili na Novom Zélande.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality